Amerykanie wygrywają, Polska na trzecim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 23/09/15 14:01, Komentarzy: 4

13
4

Stany Zjednoczone pokonały Argentynę 3:1 i to one wraz z Włochami awansowały na Igrzyska Olimpijskie.

Polacy przegrali dzisiaj z Włochami 1:3, co spowodowało, że Puchar Świata zakończyli na trzeciej pozycji. Tylko dwie pierwsze drużyny mogły wywalczyć awans na igrzyska.

Do awansu Polski wystarczyły dwa wygrane sety w meczu z siatkarzami z Półwyspu Apenińskiego. Niestety naszym zawodnikom nie powiodło się to i musieli oni liczyć na wygraną Argentyny z USA.

Stany Zjednoczone pokonały jednak Argentyńczyków 3:1 i wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli. Amerykanie nie mieli w zasadzie większych problemów, żeby pokonać przeciwników. Pierwsze dwa sety wygrali kolejno 25:20 i 25:21. Dopiero w trzecim secie Argentyna poderwała się i wygrała 25:17. W ostatniej odsłonie mecz znowu toczył się pod dyktando Stanów Zjednoczonych i zakończył ich zwycięstwem 25:20.

Polsce nie udało się wywalczyć awansu na igrzyska w Rio de Janeiro poprzez Puchar Świata, ale nie oznacza to, że tej szansy nasi siatkarze już nie mają.