betclic

Analityk Lecha: Nie można patrzeć tylko na wyniki Zagłębia

Ostatnia aktualizacja: 25/11/16 09:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

– Nie jest wielką tajemnicą, że Zagłębie gra dobrze skrzydłami. Cotra czy Todorovski potrafią zagrać dobrą piłkę w pole karne. W ataku mają Nespora i Papadopulosa, którzy dobrze grają w powietrzu. Ta drużyna gra w sposób plastyczny – powiedział przed piątkowym spotkaniem z Zagłębiem Lubin analityk Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Kolejorz w meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Miedziowymi. Zespół Nenada Bjelicy zajmuje obecnie piąte miejsce, natomiast podopieczni Piotra Stokowca plasują się na siódmej pozycji.

Zagłębie ostatnio nie wygrywało, ale nie było w tych meczach stroną zdecydowanie gorszą. Uciekały im ostatnio punkty, ale ciągle grają dobrze w piłkę. Mam nadzieję, że w tym meczu tego nie pokażą, ale pod koniec sezonu będą się liczyć w grze o czołowe miejsca w lidze. Mają szeroką ławkę, trener umiejętnie rotuje składem. To drużyna, która ma swoją tożsamość i przy jej analizie nie możemy patrzeć tylko na wyniki – stwierdził Marcin Wróbel, cytowany przez "lechpoznan.pl".

– Nie mają jednego lidera strzelców czy asyst. Tam jest kilku tego typu piłkarzy, a wśród nich Janus, Janoszka, Nespor. W obronie mają Cotrę i Guldana, którzy potrafią asystować, a pod swoją bramką nie popełniają wielu błędów. Ta drużyna jest bardzo dobrze skonstruowana. W obronie i ataku mają zawodników dobrej klasy i o tym kto gra decyduje ich obecna forma sportowa –
zaznaczył.

– Nie jest wielką tajemnicą, że Zagłębie gra dobrze skrzydłami. Cotra czy Todorovski potrafią zagrać dobrą piłkę w pole karne. W ataku mają Nespora i Papadopulosa, którzy dobrze grają w powietrzu. Ta drużyna gra w sposób plastyczny, potrafi grać nisko, potrafi zaatakować. U siebie grają odważnie. Nie liczą tylko na kontry. Starają się grać otwarty futbol – dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela