betclic

Ancelotti broni van Gaala: Przyszedł do Manchesteru w trudnym momencie

Ostatnia aktualizacja: 25/05/16 07:48, Komentarzy: 1

0
1
Fot. AGIF / Shutterstock.com

Carlo Ancelotti broni Louisa van Gaala, ale uważa, że zatrudnienie Jose Mourinho będzie właściwą decyzją szefów Manchesteru United.

O takiej zmianie na Old Trafford spekulowano od wielu miesięcy. Pierwszy krok zrobiono w poniedziałek - wypowiedzenie otrzymał van Gaal. Drugi nastąpi prawdopodobnie w ciągu kilkudziesięciu godzin. Manchester United ma ogłosić, że nowym menedżerem drużyny będzie Jose Mourinho.

- To dobra decyzja. Mourinho świetnie zna Premier League. To jeden z najlepszych trenerów świata. Poza tym Manchester United potrzebuje kogoś, kto poprawi to, co w ciągu ostatnich dwóch lat zrobił Louis van Gaal - komentuje Ancelotti.

- W ostatnim sezonie Manchester United pokazał kilku bardzo dobrych młodych piłkarzy. Być może pracując z Mourinho zrobią krok naprzód - dodaje włoski szkoleniowiec.

Ancelotti broni van Gaala. Jego zdaniem Holender trafił na trudny okres klubu z Old Trafford.

- Są różne opinie na temat pracy van Gaala. Moja jest taka, że przyszedł do klubu w trudnym momencie. Musiał przebudować drużynę po odejściu Aleksa Fergusona, Rio Ferdinanda, Paula Scholesa i Ryana Giggsa. Na to potrzeba czasu - podkreśla Włoch.

- Podobnie jest w Milanie. Bardzo trudno było odbudować zespół po odejściu Paolo Maldiniego, Gennaro Gattuso, czy Filippo Inzaghiego. Bardzo trudno szybko odbudować drużynę - podsumowuje Ancelotti. 
Źródło: The Telegraph
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
sebastian840918
Zarejestrowany od: 552 dni
Ilość komentarzy: 2373
Oceny: +27105
Kibicuje:
Manchester United Werder Brema Legia Warszawa Polska
25.05.2016 / 08:31:02
Ancelotti to jeden z najlepszych trenerów. Szkoda że to on nie poprowadzi United.

Tabela