betclic

Ancelotti: Ronaldo skończy karierę w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 07/10/15 13:27, Komentarzy: 3

1
3
Fot. Photo Works / Shutterstock.com

Carlo Ancelotti, który jeszcze kilka miesięcy temu prowadził Real Madryt, wygrywając z Królewskimi między innymi Ligę Mistrzów, jest pewien, że gwiazda zespołu - wbrew pojawiającym się nieustannie spekulacjom - nigdzie nie odejdzie.

- Zapisał swoje imię w księgach z rekordami Realu, gdy wyrównał osiągnięcie Raula - powiedział.

- Nie jestem w stanie sobie wyobrazić Ronaldo opuszczającego Madryt - stwierdził.

- Sądzę, że zostanie w klubie już do końca swojej kariery. Wszyscy w Realu go uwielbiają - zakończył.

Włoski szkoleniowiec wypowiedział się też o przyczynach niepowodzenia Di Marii w Manchesterze. Zdaniem Ancelottiego wynikało to z niewystarczająco ofensywnej roli, jaką powierzył mu van Gaal: - W Realu ustawiałem go niekiedy w pomocy, ponieważ musiałem rozwiązać problem absencji Khediry. Jednak to zawodnik na wskroś ofensywny. Najlepiej prezentuje się blisko bramki rywala. Może grać jako lewo- lub prawoskrzydłowy, a nawet jako środkowy napastnik.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Makaveli
Zarejestrowany od: 1629 dni
Ilość komentarzy: 4518
Oceny: +11525
Kibicuje:
FC Barcelona Mordovia Saransk
07.10.2015 / 16:59:11
Ronaldo na pewno nie skończy kariery w Madrycie. Z dwóch głównych powodów:

1) Jego styl gry opiera się o aspekty fizyczne. Ludzki organizm prędzej czy później zaczyna się borykać ze zmniejszoną wydolnością i spowolnioną regeneracją. U sportowców widać to po 30 roku życia, u normalnych ludzi po 35. Jeśli Ronaldo utrzyma dotychczasowy rytm treningowy, trafi mu się za jakiś czas jakaś poważna kontuzja, która już nigdy się nie wyleczy i będą do niej dochodziły tylko rzeczy kolejne. Ludzki organizm ma swoje granice. Nawet w klubach, gdzie w sierpniu przychodzi chuchro, a w styczniu już jest muskulatura niczym z Mister Olimpia.

2) Potencjał marketingowy Ronaldo będzie gigantyczny znacznie dłużej, niż utrzymywać się będzie jego forma. Dlatego nawet u schyłku kariery będą się ustawiać po niego kolejki szejków, tureckich macherów i amerykańskich spadkobierców fortun, którzy będą skłonni zapłacić za niego dowolne pieniądze i dać mu pensję z księżyca. W pewnym momencie "dojdzie wspólnie z władzami Realu do wniosku, że czas spróbować czegoś nowego, zwiedzić trochę świata i poznać inną rzeczywistość boiskową".

A co do "uwielbienia" w Realu...
Raula uwielbiali. Casillasa też uwielbiali.
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 665 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6150
Kibicuje:
Real Madryt
07.10.2015 / 15:29:37
wybrał
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 665 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6150
Kibicuje:
Real Madryt
07.10.2015 / 15:29:03
Jakby wygrał Bayern zamiast Realu to miałby więcej trofeów na swoim koncie. Pewnie myślał, że tylko Real może rywalizować z Barcą a reszta świata jest daleko w tyle. Teraz jednak dla wszystkich jest chyba jasne, że tak nie jest.

Tabela