betclic

Ancelotti: Zidane jest gotowy do przejęcia Realu

Ostatnia aktualizacja: 24/11/15 09:11, Komentarzy: 0

8
0
Fot. Maxisport / Shutterstock.com

Zinedine Zidane ma wszystkie cechy niezbędne do prowadzenia Realu Madryt - uważa Carlo Ancelotti. Słynny Francuz stał się jednym z faworytów do zastąpienia Rafaela Beniteza na stanowisku trenera "Królewskich". 

Na razie Hiszpan otrzymał wotum zaufania od Florentino Pereza, ale nie ulega wątpliwości, że jego pozycja w szatni Realu nie jest zbyt mocna. Temat jego zwolnienia będzie wracał przy każdym niepowodzeniu drużyny z Madrytu.

Zidane, który obecnie trenuje rezerwy "Królewskich", kilka dni temu powiedział, że nie czuje się jeszcze gotowy do przejęcia pierwszej drużyny Realu. Innego zdania jest Carlo Ancelotti, który doskonale zna Francuza. W przeszłości prowadził go w Juventusie, a dwa sezony temu miał go za asystenta w sztabie szkoleniowym Realu Madryt.

- Zidane ma wspaniałe CV jako piłkarz. Ma też wszystkie niezbędne cechy, by być świetnym trenerem. Jest charyzmatyczny, ma wielką osobowość i jest doświadczony. Kiedy przemawia, to piłkarze go słuchają - mówi Ancelotti.

- W przyszłości mógłby prowadzić Real lub inny wielki klub. Czy jest do tego gotowy już teraz? Uważam, że tak - dodał włoski trener.

- Kiedy przyjechałem do Realu, to Zidane bardzo mi pomógł. Ma świetne relacje z Benzemą i Varanem, rozumie funkcjonowanie klubu i jego obecność była dla mnie bardzo ważna - zdradza Ancelotti.

Krytycy Beniteza zarzucają mu złe stosunki z czołowymi piłkarzami Realu. Ancelotti uważa, że relacje z zawodnikami są kluczowe dla każdego trenera.

- Można mówić dużo o taktyce i technice, ale jeśli piłkarze nie stoją za trenerem, to trudno osiągnąć sukces. Każdy ma własny pomysł na futbol, chce go wprowadzić w życie, ale realizują go właśnie zawodnicy - uważa 56-letni Włoch.
Źródło: fourfourtwo.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela