Anderlecht gromi, a Teodorczyk znowu strzela! Dziewiętnasty gol Polaka w sezonie [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Anderlecht Bruksela pokonał Royal Excel Mouscron 7:0 w szesnastej kolejce ligi belgijskiej. Jedną z bramek zdobył Łukasz Teodorczyk.

Polak otworzył wynik spotkania już w drugiej minucie. 25-letni napastnik po uderzeniu głową umieścił piłkę w siatce. To dwunasty gol Teodorczyka w lidze, a dziewiętnasty w całym sezonie. Reprezentant Polski opuścił boisko w 68. minucie, a zastąpił go Diego Capel.

W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Sofiane Hanni, Matej Delac oraz Nicolae Stanciu.

W 76 minucie na 5:0 podwyższył Yuri Tielemans, wykorzystując rzut karny. Sześć minut później do bramki rywali trafił Uros Spajić, a chwilę później wynik spotkania ustalił Massimo Bruno.

Anderlecht ostatecznie wygrał z Royal Excel Mouscron aż 7:0. Klub z Brukseli po czternastu kolejkach ma 28 punktów na koncie i zajmuje szóste miejsce w Jupiler League.

Anderlecht - Royal Excel Mouscron 7:0 (4:0)
1:0 - Łukasz Teodorczyk 2
2:0 - Sofiane Hanni 21
3:0 - Matej Delac (sam.) 28
4:0 - Nicolae Stanciu 31
5:0 - Youri Tielemans (k.) 76
6:0 - Uros Spajic 82
7:0 - Massimo Bruno 84