Anderlecht mistrzem Belgii! Przełamanie Teodorczyka! Dwa gole Polaka

rsca.be
Anderlecht Bruksela pokonał na wyjeździe Sporting Charleroi 3:1 w przedostatniej kolejce ligi belgijskiej i zdobył tytuł mistrzowski.

Gospodarze prowadzenie objęli w 27 minucie za sprawą Chrisa Bedii.

Goście wyrównali w 59 minucie. Jeden z zawodników Anderlechtu dośrodkował w pole karne, piłka trafiła pod nogi Łukasza Teodorczyka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce z bliskiej odległości.

W 81 minucie reprezentant Polski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem rywali.

To były pierwsze trafienia naszego zawodnika od 12 marca. Były to również bramki numer 21 i 22 w lidze belgijskiej w tym sezonie.

W końcówce spotkania goście podwyższyli jeszcze na 3:1. Autorem gola był Massimo Bruno.

Dzięki zwycięstwu Anderlecht Bruksela został mistrzem Belgii. Dla "Fiołków" było to 34. w historii mistrzostwo kraju.