Andy Murray odpadł z Australian Open!

Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Kolejna sensacja w Australian Open! Rozstawiony z jedynką Andy Murray przegrał w czwartej rundzie 5:7, 7:5, 2:6, 4:6 z Mischą Zverevem.

Już pierwsza partia pokazała, że Niemca stać na sprawienie sensacji. Zverev przełamał rywala aż trzy razy i po godzinie gry mógł zapisać na swoje konto pierwszego seta. Murray w trzech poprzednich meczach na tegorocznym Australian Open nie stracił żadnej partii!

W drugim secie Murray odrobił straty, ale rywalizacja znów była bardzo zacięta. Niespodziewanie w kolejnych setach dominował Zverev. W trzecim Niemiec stracił tylko dwa gemy. Czwartego rozpoczął od przełamania Murraya, co ustawiło przebieg gry. Niemiec nie stracił nerwów, ale spokojnie punktował w swoich gemach serwisowych. Szkot nie był w stanie go przełamać i odwrócić losów spotkania.

Po porażce Murraya w turnieju nie ma już dwóch najwyżej rozstawionych zawodników. W drugiej rundzie odpadł rozstawiony z numerem drugim Novak Djoković.
Źródło: sport.tvp.pl