betclic

Anglia i Irlandia walczą o utalentowanego pomocnika

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 09:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com

Roy Hodgson ma nadzieję, że utalentowany zawodnik Aston Villi Jack Grealish wybierze grę dla reprezentacji Anglii i zrezygnuje z występów w kadrze Irlandii. Trener wierzy, że 19-latek szybko podejmie swoją decyzję.

Młody piłkarz odrzucił już powołanie od Martina O'Neilla. Argumentował to faktem, że potrzebuje więcej czasu, żeby zdecydować, który kraj chce reprezentować. Jednak selekcjoner reprezentacji Anglii oczekuje od Grealisha szybkiej decyzji.

- Nie jestem pewien na co on czeka. Chciałbym, żeby zdecydował i powiedział: 'Dużo nad tym myślałem. Miałem dwie możliwości, ale wybrałem grę dla Anglii'. Wtedy będzie dostępny i będę mógł go powołać - powiedział Hodgson cytowany przez "Sky Sports".

- Grealish jest jednak kontuzjowany, więc dostępny będzie dopiero na październikowe mecze. Może do tego czasu podejmie swoją decyzję - dodał.

Hodgson stwierdził, że nie ma konkretnej daty, do której zawodnik musi się zdecydować, ale czas ucieka, jeśli utalentowany skrzydłowy chce pojechać na Euro 2016.

- Byłbym zadowolony, jeśli wybrałby naszą drużynę. Miałby niecały rok, żeby powalczyć i dołączyć do reprezentacji na stałe. Nie ma jednak limitu czasowego - mówił selekcjoner.

- Myślimy, że Grealish ma przed sobą bardzo dobrą międzynarodową karierę i będziemy bardzo szczęśliwi, jeżeli wybierze naszą kadrę. Powiedziałem mu jednak, że jest to jego decyzja i musi tego chcieć - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!