Anglia młodzieżowym mistrzem Europy! Obroniony rzut karny w 99. minucie [WIDEO]

Anglia została mistrzem Europy do lat 21. W finałowym meczu "Synowie Albionu" odnieśli zwycięstwo 1:0 nad reprezentacją Hiszpanii.
Anglia mogła błyskawicznie objąć prowadzenie w tym spotkaniu. W 5. minucie Anthony Gordon oddał groźny strzał, z którym poradził sobie Arnau Tenas. W odpowiedzi zaatakowali Hiszpanie. Alex Baena wypracował sobie pozycję strzelecką, jednak posłał piłkę obok słupka.
W 19. minucie Sergio Gomez posłał dobrą centrę w pole karne. Aitor Paredes wygrał pojedynek powietrzny, ale jego uderzenie głową było niecelne.
Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. W doliczonym czasie gry Anglia objęła jednak prowadzenie. Cole Palmer oddał uderzenie z rzutu wolnego, piłka przypadkowo odbiła się jeszcze od Curtisa Jonesa i wpadła do bramki, zaskakując Tenasa.
Już na początku drugiej połowy Abel Ruiz skierował piłkę do siatki. Gol snajpera Bragi nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej. Niedługo potem selekcjoner Hiszpanii przeprowadził trzy zmiany, próbując ożywić swój zespół. Na murawie zameldowali się Gabri Veiga, Rodrigo Riquelme i Aimar Oroz.
W 65. minucie Jones mógł skompletować dublet. Pomocnik Liverpoolu zmylił obrońców rywali, ale tym razem jego strzał nie zaskoczył bramkarza Hiszpanii. Chwilę później w polu karnym Anglików pomylił się Ruiz. W 83. minucie Gabri Veiga odnalazł się pod bramką Jamesa Trafforda, po czym huknął nad poprzeczką.
W 95. minucie Levi Colwill sfaulował Ruiza, za co sędzia podyktował rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale bohaterem został Trafford, który zanotował kapitalne dwie parady, ratując swój zespół. Ostatecznie Anglia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka i wygrała cały turniej.
Adam Kłos08 Jul 2023 · 20:04