betclic

Antiga: Bez zmian w kadrze na ME

Ostatnia aktualizacja: 25/09/15 13:01, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Polscy siatkarze nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek po Pucharze Świata. Już od poniedziałku zaczynają przygotowania do występu w mistrzostwach Europy.

W mediach pojawiły się spekulacje, że Stephane Antiga podczas mistrzostw Europy będzie oszczędzał kilku zawodników, którzy mają prawo odczuwać zmęczenie trudami sezonu reprezentacyjnego. Francuski szkoleniowiec zdecydowanie zdementował te plotki.

- Nie planuję żadnych zmian w kadrze. Na mistrzostwa Europy chcę zabrać dokładnie taką samą czternastkę, co na Puchar Świata. Jeśli nie będzie kontuzji, to nie będzie zmian. Mistrzostwa Europy to kolejny cel w tym sezonie - powiedział Stephane Antiga.

Ważniejszy od mistrzostw Europy wydaje się jednak styczniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy muszą być w najlepszej trójce, by mieć szanse na start w Brazylii.

- To właśnie jest nasz cel. Oczywiście najlepiej byłoby wygrać, ale to będzie naprawdę bardzo trudne. Śmiejemy się, że październikowe mistrzostwa Europy będą turniejem towarzyskim, bo właściwie nic nam nie dają - uważa Marcin Możdżonek, środkowy naszej reprezentacji.

Mistrzostwa Europy będą rozgrywane w Bułgarii i Włoszech. Turniej rozpocznie się 9 października.
Źródło: interia.pl
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 883 dni
Ilość komentarzy: 4878
Oceny: +48125
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
25.09.2015 / 14:07:18
Do boju biało-czerwoni