betclic

Antiga: Celem awans na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 11:56, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Wtorkowym meczem z Tunezją polscy siatkarze rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata. Stawką imprezy jest prestiż, medale i - to najważniejsze - kwalifikacja na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Puchar Świata uchodzi za najbardziej wymagający turniej siatkarski. Wszystko przez jego intensywną formułę. W imprezie trzeba rozegrać aż jedenaście meczów w ciągu piętnastu dni. Do tego dochodzą jeszcze treningi, przebijanie się przez japońskie korki i transfery między miastami. Trudno to wytrzymać, a każde potknięcie może zaprzepaścić wysiłek.

Stehpane Antiga mówi, że na tak trudnym turnieju nie wolno tracić energii.

- Najlepiej wygrywać 3:0. Po pierwsze, żeby nie tracić cennych punktów, po drugie - sił na boisku - mówi trener polskich siatkarzy.

Dużą rolę do odegrania w polskiej ekipie będą mieli zmiennicy, którzy będą musieli odciążyć graczy z pierwszego składu. Antiga podkreśla, że nie wyobraża sobie rozegrania całego składu wąską grupą zawodników.

- Zawsze ktoś będzie musiał odpocząć, a zmiennik musi być zdolny do tego, by pomóc w odniesieniu zwycięstwa. Wszyscy muszą czuć, że im ufam - dodaje Francuz.

Trener reprezentacji Polski zauważa, że w tego typu turnieju sukcesu nie osiągnie się zwycięstwami nad najsilniejszymi rywalami, ale regularnością, która pozwoli uniknąć wpadek ze słabszymi drużynami. 

- Naszym celem jest kwalifikacja olimpijska - podkreśla Antiga.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!