betclic

Antiga: Chcę złotego medalu na igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 26/07/16 19:00, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn jest już w Brazylii. Po nocy spędzonej w wiosce olimpijskiej udała się do Belo Horizonte, gdzie będzie kontynuowała przygotowania do igrzysk i rozegra sparingi. - W zespole panuje dobra atmosfera, coraz więcej mówimy o olimpijskiej rywalizacji - powiedział trener naszej narodowej drużyny, Stephane Antiga.

Pierwszy mecz Polska rozegra 7 sierpnia z Egiptem. Dwa dni wcześniej odbędzie się ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Chcemy uczestniczyć w tej ceremonii - mówi Stephane Antiga. - Gramy dwa dni później. Gdyby czekał nas występ następnego dnia, to byłoby inaczej.

Trener Antiga podkreślił, że mecze w turnieju olimpijskim rozgrywane są co dwa dni. - Od strony fizycznej rywalizacja w igrzyskach nie jest trudna. Ale nie mieliśmy problemu w mistrzostwach świata w Polsce, Pucharze Świata w Japonii czy turnieju interkontynentalnym w Tokio, gdy trzeba było grać codziennie. We wszystkich tych zawodach byliśmy klasyfikowani wysoko - mówi szkoleniowiec biało-czerwonych.

Stephane Antiga dodał, że siatkarze już od pewnego czasu rozmawiają o igrzyskach, czują ich atmosferę. Każdy z graczy ma pozytywne nastawienie.

- Jest z osiem mocnych drużyn, które będą chciały i są w stanie wygrać olimpijski turniej. Nie chcę zamieniać złotego medalu mistrzostw świata na krążek igrzysk. Chcę po prostu do tego sprzed dwóch lat dodać zdobyty w Rio de Janeiro - zakończył Stephane Antiga.
Źródło: pzps.pl
Dodaj komentarz
Junior
zks
Zarejestrowany od: 774 dni
Ilość komentarzy: 87
Oceny: +131
Kibicuje:
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Manchester City Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan Juventus Turyn Ajax Amsterdam
30.07.2016 / 15:18:51
ciężko będzie ale nie ma szans
Senior
FC Chelsea
Zarejestrowany od: 729 dni
Ilość komentarzy: 574
Oceny: +4452
Kibicuje:
Chelsea Londyn Borussia Dortmund AC Milan Lech Poznań Polska FC Barcelona
26.07.2016 / 19:23:12
To trzeba było kurka nie brać a tak to teraz pozamiatane...