betclic

Antiga: Musimy wrócić do formy z Pucharu Świata

Ostatnia aktualizacja: 23/12/15 11:21, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Już na początku stycznia polskich siatkarzy czeka wielkie wyzwanie - turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. - Musimy osiągnąć taką formę jak podczas Pucharu Świata - mówi Stephane Antiga.

Biało-czerwoni w fazie grupowej zagrają z Niemcami, Serbią i Belgią. W drugiej grupie będą rywalizować Rosja, Francja, Bułgaria i Finlandia. Awans na igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca imprezy. Dwa kolejne zespoły o olimpijskie paszporty powalczą podczas turnieju interkontynentalnego w Tokio.

- Pewnie u niektórych zawodników pojawią się oznaki zmęczenia, ktoś będzie musiał trenować mniej, inny będzie potrzebował pomocy fizjoterapeutów, ale wszystkie zespoły będą w podobnej sytuacji. Musimy znaleźć sposób, by osiągnąć taką formę jak podczas Pucharu Świata - mówi Antiga w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Przygotowania do turnieju w Berlinie będą wyglądały nieco inaczej niż te przed mistrzostwami świata. Powód - impreza odbędzie się w trakcie sezonu.

- Najważniejsze będzie wypracowanie automatycznych zachowań na boisku. Zwłaszcza w komunikacji pomiędzy rozgrywającymi i atakującymi. Trzeba powrócić do tego, co wyćwiczyliśmy latem - dodaje francuski szkoleniowiec.

Reprezentacja Polski była bardzo blisko awansu na igrzyska olimpijskie podczas tegorocznego Pucharu Świata. O niepowodzeniu zadecydowała porażka w ostatnim meczu turnieju z Włochami. Teraz biało-czerwoni chcą sobie powetować tamtą potknięcie.

- Jestem bardzo zmotywowany i wiem, że chłopaki również. Wiemy po co jedziemy do Berlina - kończy Antiga.
Źródło: przegladsportowy.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!