betclic

Antiga: Stawiamy na Puchar Świata

Ostatnia aktualizacja: 31/08/15 08:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Stawiamy na Puchar Świata - deklaruje selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Stephane Antiga.

Polscy siatkarze są już w Japonii, gdzie szykują się do gry w Pucharze Świata. Impreza ma olbrzymie znaczenie - poza prestiżem można w nim wygrać olimpijskie paszporty. Przepustki na igrzyska w Rio zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.

Antiga przyznaje, że Puchar Świata będzie dla reprezentacji Polski ważniejszy od mistrzostw Europy.

- Kalendarz w tym roku jest bardzo napięty. My stawiamy przede wszystkim na Puchar Świata i wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji. Oczywiście mistrzostw Europy nie potraktujemy obcesowo, tylko również będziemy walczyli o jak najlepszy rezultat - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Puchar Świata to prawdziwy maraton - w ciągu piętnastu dni gra się jedenaście meczów. Do tego dochodzą podróże między miastami, bo impreza jest rozgrywana w trzech różnych ośrodkach.

- Jeśli będzie możliwe zwycięstwo w trzech setach, musimy tak zakończyć mecz. Nie możemy cały czas grać po pięć setów, bo to będzie bardzo męczące. Druga sprawa, mam zaufanie to wszystkich siatkarzy w składzie. Wiem, że nasi rezerwowi są w stanie pomóc drużynie, mogą pojawić się na boisku i dobrze zagrać. To będzie kluczowe w Pucharze Świata. Wszyscy siatkarze są zmobilizowani do walki i to mnie cieszy - dodaje Antiga.

Trener reprezentacji Polski jest zadowolony z postępów, które robi Bartosz Kurek. Ten nominalny przyjmujący gra w drużynie narodowej jako atakujący.

- Jest coraz bardziej skuteczny i muszę przyznać, że sam się nie spodziewałem, że tak szybko może zacząć grać jako atakujący na tak wysokim poziomie. Bardzo dobrze spisał się w Lidze Światowej, a przed Pucharem Świata w Spale sporo z nami pracował na atakiem czy zagrywką. Postęp było widać w Toruniu. Bartek już jest bardzo dobrym atakującym - mówi Francuz.
Źródło: onet.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!