betclic

Antiga: Teraz jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 30/05/16 12:38, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

- Teraz nasza sytuacja jest bardziej komfortowa - mówi Stephane Antiga po dwóch kolejkach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni w dramatycznych okolicznościach wygrali z Kanadą i Francją. 

Nasi zawodnicy dostarczyli nam w ostatnich dniach sporo emocji. Rozstrzygnięcie w obu meczach zapadało dopiero w tie-breaku. Po drodze, zwłaszcza w meczu z Francją, biało-czerwoni wychodzili z wielkich opresji.

- Fajnie wygrać z taką drużyną jak Francja, ale najważniejsze jest samo zwycięstwo. Ostatnio to była najlepsza ekipa na świecie. Teraz oczywiście nasza sytuacja jest bardziej komfortowa. Mogliśmy przegrać z Kanadą i Francją, ale pokazaliśmy charakter. Trójkolorowi prowadzili, grali nieprawdopodobnie w drugim secie. Nam brakowało nam odwagi, żeby więcej zaryzykować, szczególnie w ataku - mówił po meczu Antiga.

- Nie poddaliśmy się, nawet w trzecim secie. Rywale mieli cztery punkty przewagi, a my walczyliśmy do końca. Świetnie grali zmiennicy: Możdżonek, Drzyzga, Konarski, Szalpuk - wszyscy się zaprezentowali i byli do gry - dodał szkoleniowiec.

W następnym meczu Polacy zagrają z reprezentacją Japonii.

- Trzeba szanować każdego przeciwnika. Tu każda drużyna, szczególnie Japonia u siebie, gra bardzo dobrze. Kiedy grają z Polakami, to dla nich coś specjalnego. Będzie euforia na trybunach i komplet kibiców - zakończył Antiga.
Źródło: pzps.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!