APOEL przegrał w Astanie, czerwona kartka Astiza

YiAN Kourt/Shutterstock
FK Astana pokonał u siebie APOEL Nikozja 2:1 (0:1) w meczu 5. kolejki grupy C rozgrywek Ligi Europy.

Na Astana Arena goście objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą po uderzeniu Giorgosa Efrema, ale już minutę później czerwoną kartkę zobaczył znany z występów w Legii Warszawa Hiszpan Inaki Astiz, komplikując mocno sytuację drużyny z Cypru.

Gospodarze przewagę wykorzystali po zmianie stron. Wyrównał Bośniak Marin Anicić, a sześć minut przed końcem zwycięskiego gola zdobył Serb Djordje Despotović.

Dzięki pierwszej wygranej w tej edycji LE zespół z Kazachstanu przesunął się na trzecie miejsce w tabeli i zachował szansę awansu do kolejnej rundy. APOEL doznał drugiej porażki, ale wciąż prowadzi w klasyfikacji. Późnym wieczorem zajmujący drugą lokatę Olympiakos Pireus podejmie Young Boys Berno.