APOEL wygrał, Piątkowski wszedł z ławki

YiAN Kourt/Shutterstock
APOEL Nikozja pokonał u siebie Asteras Tripolis 2:1 (1:1) w spotkaniu trzeciej kolejki grupy K rozgrywek Ligi Europy. W ekipie gospodarzy od 63. minuty występował Mateusz Piątkowski.

Były napastnik Jagiellonii Białystok nie miał już wpływu na końcowy wynik, który został ustalony przed jego wejściem na murawę. Bramki dla gospodarzy zdobyli po strzale z rzutu karnego w doliczonym czasie pierwszej połowy Argentyńczyk Cavenaghi oraz niespełna kwadrans po zmianie stron Brazylijczyk Carlao. Jedynego gola dla gości strzelił już w ósmej minucie gry Urugwajczyk Lluy.

Dzięki pierwszej wygranej w tych rozgrywkach APOEL przesunął się na trzecie miejsce w tabeli. Asteras doznał drugiej porażki i bez zwycięstwa w dorobku zamyka stawkę.

* * * * * *
Wyniki zakończonych spotkań 3. kolejki LE:

GRUPA G

Lazio Rzym - Rosenborg Trondheim 3:1 (1:0)
Bramki: Matri 28, Anderson 54, Candreva 79 - Soderlund 69.
Czerwona kartka: Mauricio (6, Lazio).

Dnipro Dniepropietrowsk - AS Saint-Etienne 0:1 (0:1)
Bramka: Hamouma 44.

GRUPA H

Sporting Lizbona - Skenderbeu Korcza 5:1 (1:0)
Bramki: Aquilani 38-karny, Montero 41-karny, Pereira 64, 77, Figueiredo 69 - Jashanica 89.
Czerwona kartka: Salihi (24, Skenderbeu).

Lokomotiw Moskwa - Besiktas Stambuł 1:1 (0:0)
Bramki: Maicon 54 - Gomez 64.
Czerwona kartka: Corluka (69, Lokomotiv).