betclic

Arboleda: Lech Poznań to mój drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 10/08/16 18:59, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Manuel Arboleda odwiedził stadion poznańskiego Lecha. Były zawodnik Kolejorza po raz pierwszy po odejściu z klubu przyleciał do Polski. - U mnie wszystko dobrze. Cały czas kibicuję Lechowi i interesuję się jego wynikami - mówi Kolumbijczyk w rozmowie z oficjalną witryną ekipy z Wielkopolski.

Podczas wizyty spotkał się z wiceprezesem Piotrem Rutkowskim. - Odbyliśmy fajną i pożyteczną rozmowę. Rozmawialiśmy o sporcie, piłce nożnej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać - podkreśla Arboleda, który cały czas współpracuje z klubem i obserwuje piłkarzy w Ameryce Południowej. Dwóch zawodników, których "wyskautował" w swojej ojczyźnie, trafiło na testy sportowe do drużyny rezerw.

Przyjazd na Bułgarską nie mógł się zakończyć tylko na wizycie w gabinecie prezesa. Zaraz po niej Arboleda poszedł na murawę. - Ten klub to mój drugi dom. Jestem zadowolony z tego, że cały czas o mnie pamiętacie, a w klubie wiszą moje zdjęcia. To super sprawa - mówi były obrońca. - Kiedy wszedłem na stadion to płakałem. Odżyły wszystkie wspomnienia. Zagraliśmy tutaj dużo meczów, walczyliśmy w wielu spotkaniach. Przypomniałem sobie o tym - dodaje.

Po powrocie do Kolumbii Arboleda związał się kontraktem z pierwszoligowym Deportes Tolima. - Trochę pograłem w klubie, w którym grałem na początku swojej piłkarskiej kariery. To drużyna na dobrym poziomie - mówi były piłkarz Lecha, który cały czas ma związek ze sportem. - Teraz jestem właścicielem drugoligowej drużyny. Wspólnie z ojczymem Jamesa Rodrigueza zarządzam drużyną Tolima Real. Teraz będziemy walczyli o awans do pierwszej ligi - zapowiada Arboleda.

Kolumbijczyk kilka dni temu przyleciał do Polski po raz pierwszy od odejścia z Lecha, ale jak tłumaczy nigdy nie zapomniał o kilku latach spędzonych w Poznaniu. - Zawsze mówiłem, że tak będzie. Polska jest w moim sercu. Traktuję ten kraj jak mój, a Lecha jak moją rodzinę. Zawsze będę dziękował Lechowi za to, że tutaj grałem - mówi były obrońca Kolejorza, który cały czas utrzymuje kontakt z zawodnikami z drużyny. - Chociażby z Ivanem Djurdjeviciem i Dimą Injacem - wymienia.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!