Argentyna lepsza od Brazylii w meczu towarzyskim

CP DC Press / Shutterstock.com
Argentyna wygrała z Brazylią 1:0 w towarzyskim meczu rozegranym w Melbourne. Spotkanie było debiutem Jorge Sampaoliego w roli trenera reprezentacji Argentyny.

56-letni szkoleniowiec na swój pierwszy mecz powołał największe gwiazdy argentyńskiego futbolu. Największymi nieobecnymi byli Sergio Aguero i Javier Mascherano. Na boisku zaprezentowali się za to Leo Messi, Paulo Dybala, czy Gonzalo Higuain. Zupełnie inny pomysł na ten mecz miał Tite, który oszczędził kilku kluczowych graczy. Brazylia musiała sobie radzić m.in. bez Neymara, Daniego Alvesa i Marcelo.

Jedyny gol meczu padł w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Angela Di Marii strzelał Nicolas Otamendi. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a następnie spadła pod nogi Gabriela Mercado, który nie miał żadnych problemów z wpakowaniem jej do siatki.

Gra obu drużyn nie zachwycała. W drugiej połowie lepsze okazje do zdobycia gola mieli Brazylijczycy. W 63. minucie doskonałych okazji nie wykorzystali Gabriel Jesus i Willian. Piłka po ich uderzeniach zatrzymywała się na słupku.

Argentyna - Brazylia 1:0