Arka nowym liderem I ligi

Ostatnia aktualizacja: 10/10/15 21:13, Komentarzy: 0

0
0

Po sobotnich meczach Arka Gdynia, która wygrała u siebie z Rozwojem Katowice 4:0 została nowym liderem I ligi. Tyle samo punktów co Gdynianie zgromadzili piłkarze Wisły Płock, którzy okazali się lepsi od Chojniczanki Chojnice. Dotychczasowy lider - Zawisza - zagra w niedzielę w Bydgoszczy z Dolcanem Ząbki.

Arka Gdynia rozbiła u siebie Rozwój Katowice 4:0. Trzy gole dla miejscowych zdobył Brazylijczyk Marcus da Silva, a na listę strzelców wpisał się również Paweł Abbott. Dzięki szóstej wygranej w sezonie ekipa z Trójmiasta awansowała na pozycję lidera tabeli. Beniaminek z Górnego Śląska doznał natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację.

Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice 2:1 (1:0). Dla gospodarzy sobotniego spotkania było to już siódme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Bramki dla podopiecznych Marcina Kaczmarka zdobywali odpowiednio Wojciech Łuczak w 4. minucie rywalizacji oraz na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Mikołaj Lebedyński. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Łukasz Kosakiewicz. Płocczanie po dwunastu seriach gier mają na swoim koncie 22 punkty i plasują się na drugim miejscu.

Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów 1:1 (1:0). Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili w 23. minucie gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Ślusarski, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Do wyrównania podopieczni Rafała Ulatowskiego doprowadzili jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Gola, który w ostatecznym rozrachunku zapewnił przyjezdnym remis, zdobył uderzeniem z kilku metrów Hieronim Gierszewski. Podział punktów w tym starciu spowodował, iż Miedź Legnica podtrzymała niekorzystną serię meczów bez wygranej (obecnie cztery takie spotkania). Z kolei dla spadkowicza z Ekstraklasy był to czwarty kolejny remis w lidze.

Wigry Suwałki przegrały siebie z Chrobrym Głogów 1:2 (0:0). Przyjezdni objęli prowadzenie dwie minuty po przerwie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z bliska do siatki skierował Michał Ilków-Gołąb. Jedenaście minut później w sytuacji sam na sam nie pomylił się Maciej Górski i gospodarze przegrywali już 0:2. Kontaktowa bramka Davita Makaradze, po składnej akcji całego zespołu, nie odmieniła już losów konfrontacji i ekipa z Mazur doznała w ten sposób już szóstej porażki w sezonie.

MKS Kluczbork pokonał przed własną publicznością Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył dziesięć minut po przerwie Maciej Kowalczyk. Goście niemal godzinę grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył niespełna kwadrans przed przerwą Adrian Bielawski.

GKS Katowice zremisował u siebie ze Stomilem Olsztyn 2:2 (1:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu 12. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, po tym jak celnymi strzałami popisali się Rafał Kujawa i Ukrainiec Irakli Meskhia, ale miejscowi za każdym razem skutecznie odpowiadali za sprawą Grzegorza Goncerza i Pawła Szołtysa. Po tym meczu ekipa z Warmii zajmuje szóste miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującej Arki. Podopieczni Jerzego Brzęczka natomiast są na jedenastej pozycji. Obie drużyny dzieli w klasyfikacji pięć "oczek".