Arsenal gubi punkty! Niespodziewana porażka z Watford FC

charnstir/Shutterstock
Arsenal przegrał na własnym stadionie z Watford FC 1:2 w 23 kolejce Premier League.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 10 minucie wynik spotkania otworzył Younes Kaboul. Za moment mieliśmy już 2:0 dla Watford FC. Tym razem na listę strzelców wpisał się Troy Deeney.

Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem - Alexa Iwobiego z 58 minuty - i zupełnie niespodziewanie przegrali na własnym stadionie.

W innym meczu AFC Bournemouth uległ u siebie Crystal Palace Londyn 0:2.

Na Dean Court całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Artur Boruc. Bramkarza reprezentacji Polski najpierw zaskoczył z bliska dwie minuty po przerwie Scott Dann. Sukces stołecznych "Orłów" przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry uderzeniem głową Belg Christian Benteke.

Więcej powodów do zadowolenia od Boruca miał tym razem Łukasz Fabiański, bowiem Swansea City odniosła szóste zwycięstwo w sezonie, pokonując przed własną publicznością Southampton FC 2:1.

Na Liberty Stadium prowadzenie miejscowym dał siedem minut przed przerwą Alfie Mawson. Wyrównał trzynaście minut po zmianie stron z kilku metrów Irlandczyk Shane Long.

Dwadzieścia minut przed końcem losy konfrontacji na korzyść "Łabędzi" rozstrzygnął jednak Islandczyk Gylfi Sigurdsson, który wcześniej zaliczył również asystę przy pierwszym golu w tym spotkaniu.