Arsenal liderem Premier League

Ostatnia aktualizacja: 28/12/15 20:33, Komentarzy: 2

0
2

Arsenal Londyn pokonał u siebie AFC Bournemouth 2:0 w spotkaniu 19. kolejki ligi angielskiej.

Pierwszego gola dla "Kanonierów" zdobył w 27. minucie gry Gabriel Paulista. Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie Mesutha Oezila z rzutu rożnego i trafił do bramki, po uderzeniu głową. Dla 25-letniego piłkarza był to pierwszy gol w barwach zespołu z Emirates Stadium.

Drugie trafienie gospodarze zaliczyli w 63. minucie spotkania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oezil, który otrzymał prostopadłe podanie od Oliviera Giroud i wykorzystał sytuację sam na sam z Arturem Borucem.

Dzięki wygranej, piłkarze Arsene'a Wengera awansowali na pozycję lidera Premier League. Mają jeden punkt przewagi nad Leicester City, które we wtorek zagra z Manchesterem City.