Arsenal pokonał Manchester United! "Kanonierzy" nie rezygnują z walki o TOP4

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal FC pokonał na Emirates Stadium Manchester United 2:0 w 36 kolejce Premier League.

W pierwszej połowie nie widzieliśmy goli, niewiele też się działo pod jedną i drugą bramką.

Gospodarze najlepszą okazję mieli w dziewiątej minucie, kiedy to po podaniu Alexisa Sancheza uderzał Aaron Ramsey, ale kapitalną interwencją popisał się David de Gea.

Goście na prowadzenie mogli wyjść 23 minuty później. Fatalny błąd popełnił Rob Holding, który podał piłkę wprost do Wayne'a Rooneya. Młodszego kolegę z zespołu uratował jednak Petr Cech, który wyszedł zwycięsko z pojedynku z napastnikiem "Czerwonych Diabłów".

Strzelanie na Emirates Stadium zaczął w 54 minucie Granit Xhaka. Reprezentant Szwajcarii uderzył z dystansu, piłka odbiła się od pleców Andera Herrery i wpadła do bramki strzeżonej przez Davida de Geę.

Cztery minuty później mieliśmy już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Danny Welbeck, który pokonał golkipera Manchesteru United po uderzeniu głową z bliskiej odległości.

Zawodnicy Arsene'a Wengera pokonali ostatecznie "Czerwone Diabły" 2:0.

"Kanonierzy" po zwycięstwie nadal zajmują szóste miejsce w Premier League, ale rozegrali jedno spotkanie mniej od plasującej się na piątej pozycji drużyny Jose Mourinho, do której tracą dwa punkty. Do czwartego Manchesteru City tracą natomiast w tej chwili sześć "oczek".