Arsenal pokonał po dogrywce Manchester City i został drugim finalistą FA Cup

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal FC pokonał po dogrywce Manchester City 2:1 w półfinale FA Cup i awansował do finału.

Zawodnicy Josepa Guardioli wyszli na prowadzenie w 62 minucie. Yaya Toure posłał długie podanie do Sergio Aguero, Argentyńczyk wyszedł sam na sam z Petrem Cechem i przeniósł nad nim piłkę.

"The Citizens" z prowadzenia cieszyli się jednak raptem dziewięć minut. Po dośrodkowaniu Alexa Oxlade-Chamberlaina strzałem z szóstego metra bramkę zdobył Nacho Monreal.

W regulaminowym czasie gry więcej goli już nie zobaczyliśmy i do rozstrzygnięcia losów pojedynku potrzebna była dogrywka.

W niej w 101 minucie bramkę na 2:1 dla Arsenalu zdobył Alexis Sanchez. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mesut Oezil, a Chilijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki.

Arsenal ostatecznie pokonał Manchester City 2:1 i awansował do finału FA Cup, gdzie zmierzy się z Chelsea.