Arsenal pokonał Southampton i wyprzedził MU w lidze

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal FC pokonał na wyjeździe Southampton FC 2:0 w zaległym meczu 26. kolejki angielskiej ekstraklasy.

Pierwszego gola na St. Mary's Stadium strzelił Alexis Sanchez. Reprezentant Chile w 60. minucie przyjął piłkę po podaniu Mesuta Oezila, wyminął rywali i strzałem z linii pola karnego pokonał golkipera rywali.

Wynik spotkania na 0:2 ustalił w 83. minucie Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dośrodkowanie Aarona Ramseya i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Wygrana sprawiła, że podopieczni Arsene Wengera awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli i wyprzedzili Manchester United. "Święci" plasują się z kolei na dziesiątej pozycji.

W następnej serii gier londyńczycy zagrają ze Stoke City, z kolei Southampton FC zmierzy się Middlesbrough FC.