Arsenal pokonał u siebie ACF Bournemouth

amirraizat/Shutterstock
W niedzielnym meczu 12. kolejki angielskiej Premier League Arsenal pokonał w wyjazdowym spotkaniu AFC Bournemouth 2:1. W bramce gości nie zobaczyliśmy reprezentanta Polski, Artura Boruca, gdyż wciąż narzeka na uraz pleców.

Z powodu tej kontuzji Boruc nie zagrał w starciu ze Stoke City (1:0) i zastąpił go Adam Federici - podobnie jak i w meczu z Kanonierami. Australijczyk trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki po dublecie Alexisa Sancheza ( w 12. minucie i doliczonym czasie gry), oraz po bramce Theo Walcotta, którego w 53. minucie obsłużył Nacho Monreal.

Honorowego gola dla gości wbił w Callum Wilson, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul wspomnianego już Monreala na nim samym. W 76. minucie goście mogli wyrównać, ale Cech obronił uderzenie Afobe.