4-0! Arsenal poległ z Southampton [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26/12/15 22:42, Komentarzy: 10

0
10

"Boxing Day" nie był szczęśliwy dla piłkarzy Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera przegrali na wyjeździe z Southampton aż 0-4 i pozwolili nadrobić trzy punkty rywalom z City, których ostatnio pokonali.

Kibice zgromadzeni na St. Mary's Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 19. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Cuco Martina, który popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

Po przerwie drugiego gola dla miejscowych strzelił Shane Long, który wykorzystał dokładne podanie od Sadio Mane i z najbliższej odległości pokonał Petra Cecha. Kwadrans później Jose Fonde wyprowadził swój zespół na jeszcze wyższe prowadzenie.

Wynik rywalizacji został ustalony tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, a do siatki "Kanonierów" drugi raz trafił Long.

Southampton zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Premier League. "Święci" mają na swoim koncie 24 punkty, z kolei Arsenal zdobył 36 "oczek" i zajmuje drugą lokatę. W rywalizacji o tytuł mistrzowski londyńczycy pozwolili podgonić się Manchesterowi City, nad którym mają już tylko punkt przewagi.