Arsenal remisuje z Crystal Palace i zostaje na czwartym miejscu w lidze

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal Londyn zremisował u siebie z Crystal Palace Londyn 1:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 34. kolejki angielskiej Premier League.

Dominujący na murawie Emirates Stadium gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy to Danny Welbeck kapitalnie zagrał górną piłkę w pole karne, gdzie Alexis Sanchez strzałem głową przelobował bramkarza lokalnych rywali.

Dla reprezentanta Chile było to dziesiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Wyrównał dziewięć minut przed końcem płaskim uderzeniem z dystansu Kongijczyk Yannick Bolasie.

Obie drużyny w ten sposób po raz dziewiąty w sezonie podzieliły się punktami. "Kanonierzy" są na czwartym miejscu w tabeli, natomiast "Orły" umocniły się na szesnastej lokacie w klasyfikacji.