Arsenal wygrał z Hull, 60 minut Grosickiego. Kontrowersyjny gol Sancheza [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal pokonał Hull City 2:0 na własnym stadionie w 25 kolejce Premier League. Do 60 minuty na murawie przebywał Kamil Grosicki.

Podopieczni Arsene'a Wengera objęli prowadzenie w 34 minucie w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Najpierw na bramkę uderzał Kieran Gibbs, ale jego strzał na linii bramkowej zatrzymał Andrew Robertson. Piłka trafiła jednak pod nogi Alexisa Sancheza, który starając się natychmiast ją dobić, skierował futbolówkę do bramki ręką.

Do 60 minuty grał Kamil Grosicki. Polak już w drugiej minucie przeprowadził odważną akcję, zbiegł z lewego skrzydła w pole karne, ale powstrzymał go Laurent Koscielny. Dwanaście minut później nasz zawodnik doskonale dośrodkował w pole karne, a Petr Cech z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny po uderzeniu głową Oumara Niasse. W drugiej odsłonie 28-letni skrzydłowy nie był już tak widoczny i został zmieniony przez Evandro.

W doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył Alexis Sanchez, który wykorzystał rzut karny.

Drużyna z północnego Londynu zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w ligowej tabeli z 50 punktami na koncie. Kolejnym ligowym rywalem podopiecznych Arsene'a Wengera będzie na wyjeździe Liverpool FC.

Natomiast „Tygrysy” plasują się na 18. pozycji z 20 zdobytymi „oczkami”. W następnej kolejce zmierzą się z Burnley FC.