Arsenal wygrywa na trudnym terenie. Gol rewelacyjnego 19-latka [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19/03/16 15:59, Komentarzy: 3

0
3

W pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki angielskiej Premier League Arsenal pokonał na Goodison Park Everton 2:0.

Już w 7. minucie goście wyszli na prowadzenie, a to za sprawą składnej akcji trzech graczy. Najpierw Mesut Oezil dograł do Alexisa Sancheza, który dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Danny'ego Welbecka, który nie miał problemów z wyminięciem golkipera rywali i umieszczenia futbolówki w siatce.

Kanonierzy wynik ustalili na trzy minuty przed przerwą, a swojego debiutanckiego gola w meczu o stawkę zdobył bardzo dobrze prezentujący się Nigeryjczyk, Alex Iwobi. 19-latek został perfekcyjnie obslużony przez Bellerina i w sytuacji sam na sam z Roblesem posłał futbolówkę między nogami bramkarza.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Arsene'a Wengera skrócili dystans do Tottenhamu na trzy punkty, a do liderującego Leicester City na osiem "oczek".