Wenger po remisie: Pokazaliśmy mentalną siłę

Ostatnia aktualizacja: 04/01/17 08:26, Komentarzy: 14

0
14

Arsene Wenger uważa, że Arsenal w meczu z Bournemouth pokazał mentalną siłę. Mecz zakończył się remisem 3:3, choć do 70 minuty "Kanonierzy" przegrywali 0:3.

- To był dla nas fizyczny i mentalny test. Od początku meczu nie mogliśmy sobie poradzić z tempem narzucanym przez Bournemouth. Mieliśmy też problemy z grą w obronie. Trzeba podkreślić, że ostatni mecz graliśmy dwa dni temu, a Bournemouth - trzy dni temu. Powrót do gry zajął nam trochę czasu - mówi Wenger.

- Po 70 minutach przegrywaliśmy 0:3. Zdaliśmy mentalny test, pokazaliśmy wielką siłę, że odrobiliśmy te straty. Ostatecznie jestem zły, że nie wygraliśmy tego meczu. W końcówce zmarnowaliśmy kilka okazji bramkowych - komentuje Francuz.

Drugi raz z rzędu w składzie Arsenalu zabrakło Mesuta Ozila. Niemiec wciąż jest chory.

- Ciągle leży w łóżku, więc nie brałem go pod uwagę przy ustalaniu składu. Nie sądzę, by mógł zagrać w naszym kolejnym meczu, bo nie trenował od tygodnia - przyznaje Wenger.

Po 20 kolejkach Arsenal zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącej Chelsea, która rozegrała jeden mecz mniej, traci osiem punktów.
04.01.2017 / 15:01:17
pokazaliscie jak niewykozystac szansy by awansowac na trzecie miejscy ale no coz od tylu lat macie ta czworke ugrzanom
luNq69
Zarejestrowany od: 706 dni
Ilość komentarzy: 5678
Oceny: +28777
Liverpool FC Napoli Wisła Kraków Polska Sevilla Guangzhou Evergrande Termalica Nieciecza
04.01.2017 / 12:20:30
W pierwszej połowie Arsenal dał się totalnie zdominować Wisienką, drużyna która zgłasza mistrzowskie aspiracje po prostu nie może tak grać i krótka przerwa i kilu kontuzjowanych graczy nie może być usprawiedliwieniem, brawo za walkę do końca ale to był wasz psi obowiązek panie Wenger za to co pokazaliście a raczej czego nie pokazaliście w pierwszej połówce, oby obyło się już bez kontuzji, niech wracają Walcott, Ozil, Welbeck później Cazorla ogarnąć się i walczyć o 2-3miejsce by grać bez kwalfikacji w LM i uniknąc tego przeklętego 4miejsca bo o mistrzostwie to można powoli zapomnieć.
04.01.2017 / 10:56:51
Ooo wenger czekałem na twoją wypowiedź, i oczywiście wspomniałes o małym odstępie przerwy. Cieszę się że nadajemy na tych samych falach. Jakieś usprawiedliwienie musisz mieć !!
eMCeBreiner
Zarejestrowany od: 563 dni
Ilość komentarzy: 50
Oceny: +313
Arsenal Londyn Wisła Kraków FC Barcelona
04.01.2017 / 12:35:45
nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki to wysiłek grać tyle meczy bo pewnie ty jestes w stanie rozegrac z 10 dziennie na kompie czy konsoli :) 24 godz przy ich SYSTEMIE ODNOWY BIOLOGICZNEJ:)
04.01.2017 / 17:44:06
Wenger jest miekki - im starszy tym bardziej narzeka. Przecież nie powie ze jest slabym trenerem tylko maly odstęp czasu miedzy meczami.
04.01.2017 / 17:43:12
eMC jesteś miekki. przez co najmniej kilka lat grałem na betonowym boisku które z chłopakami zrobiliśmy gdy wyburzono dużą halę w okolicy. graliśmy 3 mecze tygodniowo, na betonie, po 2h lekko bo zawsze się chciało grać. I jakoś żyję i nie narzekam - bez dostępu do odżywek masaży i innych cudów które teraz są. ale co ty możesz o tym wiedzieć.
alan97
Zarejestrowany od: 62 dni
Ilość komentarzy: 181
Oceny: +1115
Bayern Monachium Polska Real Madryt
04.01.2017 / 10:41:59
Niesamowity mecz ze stanu 0:3 zremisować 3:3 to nie lada wyzwanie. Brawo Arsenal
Football93MyLife
Zarejestrowany od: 276 dni
Ilość komentarzy: 2336
Oceny: +12613
Arsenal Londyn Liverpool FC West Ham United Polonia Warszawa Cracovia Polska Atlético Madryt
04.01.2017 / 10:39:27
No jeśli chce się walczyć o coś więcej niż 4 miejsce to nie można tak grać i tracić tyle goli
Nike1910
Zarejestrowany od: 898 dni
Ilość komentarzy: 143
Oceny: +568
04.01.2017 / 10:33:38
Co ty pierdolisz z taką drużyną to wy powinniście jeszcze to wygrać a nie przyznał byś się ze przejebaliście bo można to nazwać porażką z taką drużyną rozumiem jak by to była Chelsea, City czy Liverpool a nie Bournemouth
crazykill
Zarejestrowany od: 787 dni
Ilość komentarzy: 392
Oceny: +965
04.01.2017 / 09:19:17
sila mentalna jest ale dac sobie wjebac 3 bramki walczac o mistrza to juz parodia