AS Monaco odrobiło straty z Manchesteru i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco odrobiło straty z pierwszego meczu, wygrało z Manchesterem City 3:1 w rewanżu i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Gospodarze objęli prowadzenie już w ósmej minucie. Kylian Mbappe skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości po płaskim dośrodkowaniu Bernardo Silvy.

Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Leonardo Jardima podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Fabinho. Benjamin Mendy zagrał z lewego skrzydła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał Caballero.

AS Monaco błyskawicznie odrobiło straty z Manchesteru i w tym momencie było w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Drugą połowę podopieczni Josepa Guardioli zaczęli zdecydowanie inaczej. Grali odważniej i agresywniej, a na bramkę Daniela Subasicia sunął atak za atakiem.

"The Citizens" w końcu dopięli swego. W 71 minucie Raheem Sterling wpadł w pole karne, uderzył na bramkę rywali, Subasić odbił piłkę do boku, ale wprost pod nogi Leroya Sane, który wpakował piłkę do siatki.

Anglicy cieszyli się z tego gola, dającego im wówczas awans do kolejnej rundy, raptem sześć minut. Autorem bramki na 3:1 dla gospodarzy był Tiemoue Bakayoko, który pokonał Caballero po uderzeniu głową.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i to AS Monaco awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.