AS Monaco rozbiło OGC Nice i umocniło się na pozycji lidera

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco wygrało przed własną publicznością z OGC Nice 3:0 (0:0) w sobotnim spotkaniu 23. kolejki francuskiej Ligue 1. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Kibice zgromadzeni na Stade Louis II na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 47. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Valere Germain, któremu asystował Benjamin Mendy.

Miejscowi podwyższyli niespełna kwadrans później za sprawą gola Radamela Falcao. Kolumbijczyk otrzymał dokładne podanie wzdłuż bramki i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Falcao podwoił swój dorobek strzelecki w 81. minucie gry i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

AS Monaco zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Drużyna z Księstwa ma na swoim koncie 52 punkty, z kolei OGC Nice zdobyło do tej pory trzy "oczka" mniej i znajduje się na drugiej pozycji.