AS Monaco wygrało z Lille i jest o krok od mistrzostwa Francji!

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco pokonało Lille OSC 4:0, a Olympique Lyon wygrał z Montpellier HSC 2:1 w meczu 37. kolejki francuskiej ekstraklasy. W obu tych spotkaniach wystąpili reprezentanci Polski.

Na Stade Louis II pierwszego gola dla drużyny z Księstwa strzelił już w 7. minucie Radamel Falcao, który głową wpakował futbolówkę do siatki rywali. Kolumbijczyk ponownie na listę strzelców wpisał się w 69. minucie.

Gola na 2:0 w doliczonym czasie pierwszej połowy strzelił Bernardo Silva, który skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Kyliana Mbappe. Wygraną zespołu Leonardo Jardima czwartym golem przypieczętował Junior Alonso w 88. minucie, który trafił do własnej siatki.

Całe spotkanie w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik, dla którego był to 35. ligowy występ w sezonie.

W innym spotkaniu tej serii gier Olympique Lyon wygrał z Montpellier HSC 3:1. Bramki dla ekipy gości zdobyli odpowiednio Nabil Fekir w 17. oraz Alexandre Lacazette w 22. minucie oraz doliczonym czasie gry. Honorowe trafienie na rzecz drużyny "La Paillade" zapisał na swoje konto Steven Mounie.

Od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry w barwach "Les Gones" przebywał Maciej Rybus.

W niedzielę trzy punkty zdobyło także Paris Saint-Germain dzięki wygranej z AS St. Etienne 5:0. Podopieczni Unaia Emery'ego zachowali jeszcze minimalne szanse na zdobycie mistrzostwa Francji, do liderującego AS Monaco tracą trzy punkty.

Poza kadrą paryskiego klubu na to spotkanie znalazł się Grzegorz Krychowiak.