AS Monaco wygrało z Olympique Marsylia na własnym stadionie

charnsitr/Shutterstock
AS Monaco pokonało na własnym stadionie Olympique Marsylia 2:1 w meczu 34. kolejki Ligue 1. Dla gości było to dziesiąte ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw dwie minuty po przerwie bramkarza rywali pokonał Bernardo Silva, a w 75. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Andrea Raggi. Honorową bramkę dla gości zdobył w doliczonym czasie gry, Michy Batshuayi.

Dzięki wygranej Monaco awansowało na drugie miejsce w tabeli. Marsylczycy po porażce zajmują piętnastą pozycję w lidze z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową.

W następnej serii gier drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima zmierzy się ze Stade Rennes. Spotkanie odbędzie się w niedzielę. Olympique Marsylia w środę w półfinale Pucharu Francji zagra z Sochaux.