AS Roma wygrała z Interem w Mediolanie

charnstir/Shutterstock
AS Roma pokonała Inter Mediolan 3:1 w meczu 26. kolejki włoskiej ekstraklasy. To czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo rzymian w tym sezonie.

Na Giuseppe Meazza dwa pierwsze gole dla rzymskiej drużyny strzelił Radja Nainggolan. Reprezentant Belgii wpisał się na listę strzelców najpierw w 12. minucie, kiedy to zaskoczył Samira Handanovica strzałem zza linii pola karnego. Następnie pomocnik mocnym uderzeniem na bramkę Interu w 56. minucie pokonał golkipera rywali.

Wynik spotkania na 3:1 ustalił Diego Perotti, który zamienił rzut karny na gola.

Gospodarze spotkania zdołali zdobyć bramkę honorową w 81. minucie, a jej autorem był Mauro Icardi.

Piłkarze Luciano Spallettiego zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli Serie A, natomiast ekipa "Nerazzurrich" plasuje się na szóstej pozycji.