Asseco Resovia nie dała rady rywalom i kończy LM na czwartym miejscu

muzsy/Shutterstock
Asseco Resovia Rzeszów przegrała 2:3 z Lube Civitanova i zajęła czwarte miejsce w Lidze Mistrzów siatkarzy.

Pierwszy set zaczął się od kilkupunktowego prowadzenia rywali z Włoch - 1:4, 4:8. Z czasem nasi zawodnicy starali się odrabiać straty i w pewnym momencie tracili do przeciwnika już tylko jeden punkt - 16:17 - potem jednak to siatkarze Lube Civitanova znowu powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali 25:20.

Druga odsłona zaczęła się od wyrównanej walki, a prowadzenie zmieniało się co chwila - raz wygrywał polski zespół, a za moment włoski. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemal do końca drugiego seta. Resovia rozstrzygnęła jego losy na własną korzyść dopiero w samej końcówce - 27:25.

W trzecim secie to polscy siatkarze zaczęli od mocnego uderzenia - 8:4 - by z czasem oddać pole rywalom - 14:16. Decydujące momenty tej partii należały jednak do Resovii, która zwyciężyła 25:22 i w setach prowadziła już 2:1.

W czwartej odsłonie Polacy prowadzili już 21:19, byli o krok od zwycięstwa i brązowego medalu, by ostatecznie przegrać 22:25. O wszystkim miał zadecydować tie-break.

W nim jednak dominowali zawodnicy Lube Civitanova, którzy pokonali Asseco Resovię Rzeszów 15:10 i w całym meczu wygrali 3:2.