betclic

Asystent Nawałki: Wchodzimy na coraz wyższe obroty

Ostatnia aktualizacja: 18/06/16 16:38, Komentarzy: 0

1
0
Fot. asinfo

Reprezentacja Polski po dwóch kolejkach fazy grupowej Euro 2016 ma na swoim koncie cztery punkty. Trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne "Biało-Czerwonych", Remigiusz Rzepka powiedział na konferencji prasowej, że piłkarze nie mają problemów z przemęczeniem.

– Naszym celem jest to, by pod względem fizycznym w każdym meczu wyglądać tak samo. Działamy zgodnie z planem, który wdrażaliśmy w życie już w Juracie i w Arłamowie. Wchodzimy na coraz wyższe obroty. Nie jestem specjalistą od przygotowania mentalnego, ale z moich obserwacji wynika, że atmosfera jest bardzo dobra. Wszyscy wiedzą, po co tu są – powiedział Rzepka.

– Wiemy, w którym momencie zmniejszać zawodnikom obciążenia. Nasza obserwacja, która wychodzi również od zawodników, świadczy o tym, że wszyscy są w odpowiedniej formie fizycznej. Dzisiejszy dzień jest dla nas bardzo cenny. Będziemy mieli okazję odpocząć fizycznie i mentalnie. Dzięki temu będziemy mogli wejść w odpowiedni rytm meczowy – dodał trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne.

– Wojciech Szczęsny jest pod opieką sztabu medycznego. Codziennie uczestniczy w pracach z fizjoterapeutami. Jego stan zdrowia zmienia się z dnia na dzień. Trudno jednak powiedzieć, co będzie za kilka dni – stwierdził Rzepka.

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska zmierzy się z Ukrainą. Spotkanie odbędzie się we wtorek na Stade Velodrome w Marsylii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!