Athletic Bilbao pokonał Getafe

imagestockdesign/Shutterstock
W meczu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Villarreal pokonał na wyjeździe Granadę 3:1. Zespół prowadzony przez Marcelino zanotował swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Estadio Nuevo Los Carmenes na pierwszego gola czekali aż do 49. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Manuel Trigueros, który popisał się perfekcyjnym i płaskim uderzeniem zza linii pola karnego. Zaledwie 120 sekund później prowadzenie podwyższył Cedric Bakambu. Francuz wykorzystał dobre dogranie strzelca pierwszego gola i spokojnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego kontaktową bramkę dla podopiecznych Jose Sandovala zdobył Fran Rico. Nie było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu, ponieważ w doliczonym czasie rezultat ustalił Samuel. Hiszpan dobił uderzenie jednego ze swoich kolegów i wpakował piłkę do siatki.

W obecnych rozgrywkach Primera Divison ma na swoim koncie siedem punktów i do chwili obecnej nie odniósł jeszcze porażki. Z kolei zawodnicy Granady zgromadzili do tej pory trzy "oczka". Dzisiejsza porażka była ich drugą przegraną w tym sezonie.

W drugim niedzielnym spotkaniu 3. kolejki Athletic Bilbao pokonał 3:1 Getafe, a dwa gole dla gospodarzy wbił Aritz Aduriz, który trafiał do bramki rywali odpowiednio w 6. i 83. minucie. Athletic wygrał pięć ostatnich pojedynków z Getafe.

Przypomnijmy, że wcześniej oba zespoły nie zdobyły w dotychczasowych meczach ani jednego punktu.