Athletic Bilbao przegrał w Granadzie

imagestockdesign/Shutterstock
Granada CF wygrała na własnym stadionie z Athletic Bilbao 2:0 (1:0) w meczu 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dla zespołu gospodarzy było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na trybunach Estadio Nuevo Los Carmenes na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna pięć minut. Gospodarze wyszli wówczas na prowadzenie, a piłkę do własnej siatki skierował Aymeric Laporte.

Kwadrans po przerwie wynik rywalizacji ustalił Isaac Success. Nigeryjczyk dobił strzał swojego klubowego kolegi i uderzeniem z powietrza pokonał Gorkę Iraizoza. Dla 19-latka był to trzeci gol w obecnych rozgrywkach.

Dzięki wygranej, Granada opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli i przesunęła się na szesnastą lokatę. Podopieczni Jose Ramona Sandovala mają na swoim koncie dziesięć punktów, z kolei piłkarze Athletiku wywalczyli do tej pory siedem "oczek" więcej i znajdują się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji.