Athletic Bilbao rozgromił UD Las Palmas

imagestockdesign/Shutterstock
Athletic Bilbao rozbił u siebie UD Las Palmas 5:1 (3:1) w jedynym piątkowym meczu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na San Mames festiwal strzelecki szybko rozpoczął skutecznym uderzeniem głową Mikel San Jose. Zaledwie dwie minuty później podwyższył z rzutu wolnego Iker Muniain.

Po kolejnych trzech minutach kontaktowego gola głową zdobył Pedro Bigas, ale nadzieję przyjezdnych szybko przygasił Aritz Aduriz, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po znakomitym dograniu od Inakiego Williamsa.

Niespełna kwadrans po zmianie stron w niespełna dwie minuty "Los Leones" strzelili kolejne dwie bramki dla gospodarzy. Po raz drugi na listę strzelców wpisali się Muniain, po płaskim uderzeniu z dystansu oraz Aduriz, który skierował piłkę do pustej bramki po świetnej szarży w pole karne Mikela San Jose.

Dzięki szesnastej wygranej w sezonie Baskowie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Zespół z Wysp Kanaryjskich doznał czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na trzynastej pozycji w klasyfikacji.