Athletic Bilbao wygrał na wyjeździe z Eibar

imagestockdesign/Shutterstock
SD Eibar uległ przed własną publicznością Athletic Bilbao 0:1 (0:0) w ostatnim meczu 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na kameralnym Estadio Municipal de Ipurua gospodarze ponad pół godziny musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę na początku drugiej połowy ujrzał Argentyńczyk Gonzalo Escalante, ale lokalni rywale długo nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył efektownym uderzeniem z pola karnego Raul Garcia. Dzięki wygranej w derbach Kraju Basków podopieczni Ernesto Valverde awansowali na szóste miejsce w tabeli.

"Los Armeros" doznali natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostali na ósmej pozycji. Obie drużyny dzieli teraz sześć punktów.