Athletic przełamał złą serię i wygrał z Valencią

imagestockdesign/Shutterstock
Athletic Bilbao pokonał na własnym stadionie Valencię 3:1 w spotkaniu siódmej kolejki ligi hiszpańskiej. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo, po czterech meczach z rzędu bez wygranej.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 20. minucie gry, techniczny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Daniego Parejo trafił w okienko bramki Gorki Iraizoza. Dla Hiszpana było to pierwsze trafienie w tym sezonie w lidze.

Później gole zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw bramkarza rywali w 34. minucie meczu pokonał Aymeric Laporte, który oddał strzał głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kwadrans po przerwie drugą bramkę dla Athletiku zdobył Markel Susaeta, wykorzystując sytuację sam na sam z Jaume Domenechiem. Wynik meczu na 3:1 ustalił Aritz Aduriz w 69. minucie gry, po asyście Raula Garcii.

Dla Basków było to drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze z Estadio Sam Mames zajmują trzynastą pozycję w lidze. Valencia po porażce spadła na dziewiąte miejsce w tabeli.

Dzisiaj w Primera Division odbędą sie jeszcze dwa mecze. Levante zmierzy się z Villarrealem, a Atletico w derbach Madrytu zagra z Realem.