betclic

Atlanta Hawks wyróżni Dikembe Mutombo

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 10:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Doha Stadium Plus Qatar, wikicommons

Atlanta Hawks poinformowała, że w tym roku kalendarzowym oficjalnie zastrzeże numer "55". Takim gestem Jastrzębie chcą upamiętnić byłego swojego zawodnika Dikembe Mutombo.

Kongijczyk barw ekipy z Atlanty bronił w latach 1996-2001. W tym czasie był jednym z najlepszych blokujących ligi. Do teraz 49-latek zajmuje drugie miejsce na liście wszech czasów w liczbie bloków.

W sumie w barwach Hawks rozegrał ponad 340 spotkań. Oficjalna ceremonia zastrzeżenia numeru odbędzie się 24 listopada w Atlancie. Wówczas klub prowadzony obecnie przez Mike'a Budenholzera podejmować będzie Boston Celtics.

Warto także zaznaczyć, iż 11 września Dikembe Mutombo, który osiem razy uczestniczył w Meczu Gwiazd, stanie się oficjalnie członkiem Galerii Sław NBA. Po odejściu z Atlanty Hawks bronił barw takich zespołów jak Philadelphia 76ers, New Jersey Nets, New York Knicks oraz Houston Rockets.

Jest to czwarty numer zastrzeżony przez drużynę z Georgii. Wcześniej takiego zaszczytu dostąpili Boba Petita (9), Dominique Wilkins (21) oraz Amerykanin Lou Hudson (23).
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!