Atletico lepsze w derbach Madrytu! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27/02/16 17:53, Komentarzy: 26

1
26

Atletico wygrało wyjazdowy mecz z Realem w derbach Madrytu, pokonując zespół Zinedine'a Zidane'a 1:0.

Zawody zacząły się wyjątkowo niespiesznie, o pierwszej połowie najprościej byłoby powiedzieć, że się odbyła. Boiskowa nuda tylko momentami była przełamywana przez strzały z dystansu. W 21 minucie Ronaldo próbował zaskoczyć Oblaka zza pola karnego, ale uderzył niecelnie.

Więcej precyzji wykazał w 32 minucie, gdy z rzutu wolnego sprawił sporo problemów bramkarzowi gości, temu jednak udało się sparować piłkę. Dopadł do niej James, ale został zablokowany, a strzał Benzemy powędrował już obok bramki.

W końcówce pierwszej połowy trochę pracy miał w końcu Navas - najpierw wybronił uderzenie Griezmanna, po chwili piąstkował piłkę bitą z rzutu rożnego. Ostatecznie pierwsze 45 minut skończyło się bez goli i większych emocji.

Niedługo po przerwie zapachniało jednak sensacją - w 53 minucie goście wyszli na prowadzenie po bardzo ładnej, dwójkowej akcji Griezmanna oraz Filipe Luisa. Dwójka z Atletico rozegrała piłkę w polu karnym Realu, zaś sytuację wykorzystał właśnie Griezmann, precyzyjnym strzałem pokonując Keylora Navasa.

Po straconej bramce Królewscy ruszyli do... w dalszym ciągu niezbyt przekonujących ataków. Zidane próbował zmian, jeszcze w przerwie Benzemę zastąpił Mayoralem, po golu na 0:1 Jamesa zastąpił Lucas Vazquez, ale na lepszą grę się to nie przekładało. Przeciwnie - to Atletico miało dużą szansę na podwyższenie wyniku, ale świetnym wyjściem z bramki popisał się Navas.

W 70 minucie francuski opiekun Realu wykorzystał ostatnią zmianę: za Isco wszedł Jese. I w ostatnich fragmentach gry gospodarze wreszcie przycisnęli, na bramkę Atletico sunął atak za atakiem, ale nie zmieniło to losów mecz. Atletico odniosło zwycięstwo i ma już 4 punkty przewagi nad lokalnym rywalem.

semafor
Zarejestrowany od: 417 dni
Ilość komentarzy: 523
Oceny: +2423
Argentyna Manchester City Borussia Dortmund FC Barcelona Atlético Madryt Sevilla
27.02.2016 / 21:27:10
znakomita obrona Atletico, błyk Griezmanna, moim zdaniem defensywa ekipy Simeone jest najlepsza w La Liga, Godin i Gimenez dzis klasa sama w sobie
MrocznyRycerz
Zarejestrowany od: 479 dni
Ilość komentarzy: 21
Oceny: -9
27.02.2016 / 20:46:31
Ludzie z czym do czego. Chcieliście równać bandę białych nurków z wielkim Atletico? Ogarnijcie się trochę. Symulant z Madery nie wynurkował dziś karnego???? Ojojojoj..... Sędziowie nie chcą się ośmieszać dając karne za te komiczne upadki????? Ojojojoj.... To straszne, bo ta lalusiowata suka będzie teraz płakać i strzelać fochy. Rodzice tej symulanckiej suki powinni dostać dożywocie za spłodzenie tego ciągle kwękającego gówna ha ha ha ha ha!!!!!!!!!!!!!!!
Oceny: +40980
Arsenal Londyn Leicester City FC PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
27.02.2016 / 20:40:49
No to Real pewnie znów nic nie wygra w tym sezonie...
Agbah
Zarejestrowany od: 358 dni
Ilość komentarzy: 547
Oceny: +4530
Polska Atlético Madryt
27.02.2016 / 20:28:04
Atletico to nie Espanyol, mają zawodników światowej klasy więc nie dziw się że są i wyniki. Z czasem będzie tylko lepiej ;)
kornel.fcl
Zarejestrowany od: 1533 dni
Ilość komentarzy: 2293
Oceny: +8630
Liverpool FC Polska Rozwój Katowice
27.02.2016 / 20:18:04
Simeone to trenerski geniusz żeby z takimi graczami wygrać ligę,u dalej rywalizować z reala i barca i grać dobre w Europie to więcej niż mistrzostwo świata
aryan_zwm
Zarejestrowany od: 1344 dni
Ilość komentarzy: 1305
Oceny: +5784
Manchester United Liverpool FC Borussia Dortmund Juventus Turyn Ajax Amsterdam Polska FC Barcelona Atlético Madryt
27.02.2016 / 19:31:05
Slaby real, niestety, brak pomyslu, brak polotu, brak defensywnego pomocnika, brak generalnie wszystkiego przy tak nastowionym Atletico
27.02.2016 / 19:40:37
A co takiego ? Strzelił bramkę Realowi ? Co robił to robił, ale to Real stracił gola.
radgro
Ilość komentarzy: 921
Oceny: +1785
Górnik Łęczna Polska Motor Lublin
27.02.2016 / 18:24:25
Real ma wielki problem z ustawieniem drużyny a konkretnie jednej pozycji, konkretnie śpd, nie wiem czy jest to zamysł Zizou czy sytuacja, bo obecnie zawodnika na miarę drużyny z Madrytu po prostu nie ma, wcześniej był to Xabi Alonso, który sprzedany za grosze robi kosmiczną robotę w Bayernie. Bramka Griezmana tylko to potwierdziła, gdzie widać było opieszałość Modrica i Kroosa, zresztą ten drugi dla dobra drużyny lepiej żeby po własnym polem karnym się za często nie pokazywał;p btw Ronaldo dzisiaj było pokryty jak dziewczyna na imprezie inauguracyjnej politechniki także najmniejsze pretensje do niego raczej do reszty kolegów :)
adammekk
Zarejestrowany od: 604 dni
Ilość komentarzy: 22
Oceny: +40
Manchester United
27.02.2016 / 18:23:14
Mecz ogólnie był taki jak się spodziewałem, czyli Atletico bardziej obrona i gra z kontry a Real będzie atakował, no ale dzisiaj niestety, im to za bardzo nie szło.

Co do meczu błędy Zidana, słaba postawa zawodników dobra obrona Atletico i wyszło jak wyszło.
Pierwszym błędem było zmienienie Benzemy za tego Mayorala ( czy jak mu tam ) no chyba, że Benzema odniósł jakiś uraz w przerwie i dlatego, ale jak nie no to niepotrzebna zmiana, która nic nie wniosła w meczu, druga zła zmiana, to Vazquez za James, co prawda, dobrze że za n iego ale za póóźno i nie ten zawodnik, James był do zmiany od po 1 połowie już no i powinien wejść za niego Jese, Vaquez to taki jeździec bez głowy, nie raz mu się uda coś ugrać, ale przy takiej obronie jaką dzisiaj pokazało Atletico to nie miał na to szans.
Ogólnie cała drużyna zagrała słabo, Kroos mega przeciętnie, niepotrzebne straty, Danilo i lewa obrona? Broń Cie Panie Boże. Modric mi się podobał, lecz też sporo strat, Ronaldo ? Ogólnie dobry mecz brał ciezar atakował szarpał, miał swoje okazje, szkoda, że tej jednej stuprocentowej nie wykorzystal to może wtedy mecz by się inaczej ułożył :)
Brawa dla Diego, za taktyke i za mecz, bo zagrali go perfekcyjnie, jeśli chodzi o względy taktyczne.

27.02.2016 / 18:22:13
Jako kibic Barcy mowie, ze tez nie wierze w to co robi Real. Nie nabijam sie z kibicow bo w kolejnych sezonach Barca moze byc na miejscu Realu... Taka jest pilka. Wg mnie Real wroci na szczyt jak odejdzie Ronaldo. Bo cala gra jest ustawiana pod niego a on nie bedzie coraz lepszy...
Oceny: +2321
Argentyna Liverpool FC Tottenham Hotspur Brighton & Hove Borussia Dortmund SC Freiburg Juventus Turyn FC Barcelona Śląsk Wrocław
27.02.2016 / 18:18:37
Genialna taktyka Simeone i znakomite wykonanie jej na boisku, brawo!
koteck69
Zarejestrowany od: 978 dni
Ilość komentarzy: 166
Oceny: +713
Bayern Monachium Polska Real Madryt Śląsk Wrocław
27.02.2016 / 18:11:06
Od 2000 roku jestem wierny dla Realu Madryt Ale to co się dzieje w tej drużynie to odechciewa się oglądać ich klęsk. Pieniądze jak widać to nie wszystko. Sprzedali takie perełki jak Ozil czy DiMaria. To jest jakiś koszmar. Chcę aby Perez oddał swoją role dla kogoś kto będzie dbał o drużynę a nie o kasę (ponoć Ozil i DiMaria byli za brzydcy na wielki Real)
cycu1
Ilość komentarzy: 18
Oceny: -1
27.02.2016 / 18:12:13
Ozil zawodził w najważniejszych momentach, jak półfinały LM z borussią i bayernem.