Atletico Madryt kolejnym półfinalistą Pucharu Króla

dean bertoncej/Shutterstock
SD Eibar zremisowało z Atletico Madryt 2:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Dzięki wygranej w pierwszym spotkaniu do półfinału awansowała drużyna Diego Simeone.

W tym spotkaniu wszystkie gole padły dopiero w drugiej połowie. Pierwsze prowadzenie objęło Atletico Madryt za sprawą trafienia Jose Marii Gimeneza w 49. minucie.

Na bramkę rywali gospodarze odpowiedzieli w 73. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Sergi Enricha. Drugie trafienie na rzecz SD Eibar dołożył siedem minut później Pedro Leon.

Madrytczycy zdołali doprowadzić do wyrównania niedługo przed końcowym gwizdkiem arbitra. Gola na wagę remisu strzelił Juanfran Torres.

Mimo remisu to "Rojiblancos" awansowali do półfinału Copa del Rey. Wszystko dzięki zwycięstwie w pierwszym meczu (3:0) rozegranym na Estadio Vicente Calderon.