ATP Stuttgart: Zwycięstwo Janowicza w trzech setach

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz pokonał Andrieja Kuzniecowa 6:4, 3:6, 6:3 i awansował  do II rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w Stuttgarcie.

Losy pierwszego seta przesądziło jedno przełamanie, które Polak wywalczył w siódmym gemie. Przy 48 proc. skuteczności pierwszego podania i dwóch podwójnych błędach serwisowych, Janowicz przez całą partię nie bronił żadnego break pointa i zwyciężył 6:4.

Drugi set rozpoczął się od zmarnowanego przez Janowicza break pointa. Inicjatywę na korcie przejął Kuzniecow i Polak musiał oddać seta wynikiem 3:6.

W trzecim secie polski tenisista najpierw obronił break pointa, a potem sam przełamał rywala, wychodząc na prowadzenia 4:1, którego nie oddał już do końca. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:3 dla Polaka

Janowicz w II rundzie turnieju spotka się z  rozstawionym z numerem drugim Grigorem Dimitrowem. Obaj tenisiści grali się ze sobą po raz ostatni podczas lutowego turnieju w Sofii. Wówczas Bułgar pokonał Polaka 4:6, 6:3, 7:5.
Źródło: sportowefakty.pl