Aubameyang trafił dwa razy w ostatniej kolejce! Gabończyk wyprzedził Lewandowskiego i został królem strzelców!

Trybex/Shutterstock
Pierre-Emerick Aubameyang królem strzelców Bundesligi. Gabończyk trafił do bramki dwa razy w ostatniej kolejce i wygrał rywalizację o koronę z Robertem Lewandowskim.

Przed ostatnią kolejką reprezentant Polski miał na koncie 30 trafień. O jednego gola mniej miał natomiast gaboński napastnik z BVB.

Bawarczycy strzelanie zaczęli już w czwartej minucie, ale na listę strzelców wpisał się Arjen Robben po zagraniu kończącego dziś karierę Xabiego Alonso.

W 73 minucie na 2:0 podwyższył Arturo Vidal. Chwilę później bramkę kontaktową dla gości zdobył Nils Petersen. W doliczonym czasie gry gole dla Bayernu strzelili jeszcze Franck Ribery oraz Joshua Kimmich.

Robert Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców i sezon zakończył z trzydziestobramkowym dorobkiem.

W Dortmund tymczasem prowadzenie jako pierwsi objęli goście - bramka Zlatko Januzovicia w siódmej minucie. Nie cieszyli się jednak z niego długo. W 32 minucie wyrównał Marco Reus, a dziesięć minut później pięknym trafieniem po kapitalnej asyście Ousmane Dembele popisał się Aubameyang.

Tuż po przerwie za sprawą Fina Bartelsa mieliśmy remis 2:2, a od 68 minuty na prowadzeniu znowu byli zawodnicy z Bremy - trafienie Maxa Kruse. I ponownie długo się z niego nie ciszyli. W 75 minucie jedenastkę wykorzystał Marco Reus.

W 88 minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Aubameyang. Gabończyk trafił do siatki - 31 gol w lidze w tym sezonie - zapewnił swojej drużynie trzy punkty, a w klasyfikacji strzelców Bundesligi wyprzedził Roberta Lewandowskiego.