Sensacja! Prevc dopiero piąty, wygrana Austriaka. Bezbarwni Polacy

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni w Lahti wygrał Michael Hayboeck. Najlepszy z Polaków - Stefan Hula - był czternasty.

W pierwszej serii najlepiej z Polaków zaprezentowali się Klemens Murańka oraz Stefan Hula. Pierwszy skoczył 121 metrów, co dało mu 15 miejsce. Drugi ze skokiem na 121 metrów uplasował się o jedną pozycję niżej. Do finałowej trzydziestki zakwalifikowało się jeszcze trzech podopiecznych Łukasza Kruczka. Andrzej Stękała uzyskał 117,5 metra i pierwszą serię zakończył na 24 lokacie. Kamil Stoch wylądował na 118 metrze, dzięki czemu znalazł się na 25 miejscu. Dawid Kubacki natomiast skoczył 117 metrów, co pozwoliło mu zająć 29 pozycję.

Do drugiej rundy nie udało się awansować tylko Piotrowi Żyle - 115 metrów. Liderem po pierwszej serii był Peter Prevc, który o siedem punktów wyprzedził Daniela-Andre Tande, a o niespełna osiem Kennetha Gangnesa.

W drugiej serii Dawid Kubacki skoczył o metr bliżej, co dało mu 27 miejsce. Niemal taki sam wynik uzyskał Kamil Stoch - 117,5 metra i ostatecznie 23 lokata. Andrzej Stękała ze skokiem na 119 metrów uplasował się na 21 pozycji. Stefan Hula wylądował na 121 metrze i zawody zakończył na 14 miejscu. Zdecydowanie słabiej niż w pierwszej serii wypadł również Klemens Murańka. Uzyskał 116,5 metra i zajął 22 lokatę.

Konkurs na skoczni w Lahti wygrał Michael Hayboeck, drugi był Daniel-Andre Tande, a trzeci Severin Freund. Liderujący po pierwszej serii Peter Prevc uplasował się ostatecznie na piątej pozycji.